Seydikemer haberleri; Seydikemer haber 1
HABER

Seydikemer haber

Seydikemer | Haber | News

Seydikemer
HABER

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 08.05.2022 - Seydikemer'de inşaa edilen 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı.

3 yıl önce temelleri atılan 5 bin metre karelik kapalı alana sahip 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesi hastan kabulüne başladı. 36 tek, 22 çift yataklı hasta odasına sahip olan hastanede 31 poliklinik, 4 ameliyathane, 15 yataklı yoğun bakım, 15 yataklı diyaliz ünitesi ve 4 doğum salonu bulunuyor. 191 deprem izolatörü üstüne oturtulan, ormanın dibinde yeşillikler içinde yer alan hastane dijital hastane standartlarına uygun alt yapıya sahip.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

Seydikemer Devlet Hastanesi'nin hasta kabulüne başlaması sebebiyle bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklamalarda bulundu. Gökcan hastanenin en son sistem teknolojik cihazlarla donatıldığını ve insdan sağlığı açısından hiç bir masraftan kaçınılmadığını belirtti.

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı 2

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Seydikemer Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Seydikemer İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Deveci ile birlikte açıklamalarda bulundu. Gökcan şunları söyledi;

"Hastanemizin inşaatına, 90 Milyon TL ihale bedeli ile 2020 yılında başlanmıştı. 150 yatak kapasiteli Seydikemer Hastanemiz, 35 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Hastanemiz, ortalama sabit 200 bin nüfusa, yaz aylarında ise 400 bin nüfusa hizmet verecektir. Fethiye Devlet Hastanesi'nin yükününü büyük ölçüde azaltacaktır. Modern mimarisi ile son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılmıştır. Konforlu hasta ve muayene odaları ile hizmet verecektir. Hastane, 36 adet tek, 22 adet çift yataklı odaya sahiptir.31 poliklinik, 4 ameliyathane, 15 yataklı yoğun bakım, 15 yataklı diyaliz ünitesi, 6 yataklı palyatif ünitesi, 4 adet doğum salonu, 17 adet müşahede yatağı yer almaktadır."

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı 3

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

"Akıllı bina teknolojisin ve dijital hastane standartlarına uygun alt yapıya sahiptir. Muhtemel depremlere karşı, betonarme taşıyıcı sisteme sahip yapının sismik yalıtım sistemini oluşturacak 191 deprem izolatörlü bir hastanedir. Seydikemer'li ve Muğlalı hemşerilerimize her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi şartlar da hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu süreçteki destekleri için Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'ya en kalbi teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Hastanemiz Seydikemer'li hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun."

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı 4

Seydikemer Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

HARİTA;

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Seydikemer Devlet Hastanesi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

Seydikemer Haberleri