Muğla siyaset haberleri
HABER

Mesut Yar "rolde kalmasın" dedi...

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 06.02.2024 - Mesut Yar "rolde kalmasın" dedi...

Datça Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan ancak parti yönetimince aday gösterilmeyen Mesut Yar, seçime 'bağımsız' gireceğini açıkladı.

CHP'nin Datça Belediye Başkan adayı olmak için gazeteciliği bıraktığını duyuran ardından da CHP'den aday adayı olan arkeolog, gazeteci, belgeselci ve tv sunucusu Mesut Yar parti yönetimince aday olarak gösterilmedi. CHP Datça'da belediye başkan adayı olarak ilçe başkanlığı görevini yürüten Aytaç Kurt'u tercih etti.

Mesut Yar bu gelişme üzerine "bağımsız" aday olacağını duyurdu. Yar, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Bize yetki ve gönül veren herkese sözümüz var" dedi.

Mesut Yar'ın açıklaması şöyle;

"BIZE YETKİ VE GÖNÜL VEREN HERKESE SÖZÜMÜZ VAR"
Yar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Merhaba güzel insanlar. Memleket ve Datça sevdamıza ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün teslim ettiği sorumluluk duygusuyla BAĞIMSIZ olarak devam ediyoruz. Bugün saat 14.00’da Datça YSK binasında Belediye Başkanlığı adaylığımızı resmileştiriyoruz. Bize yetki ve gönül veren herkese sözümüz var; #GülüşeGülüşeKazanacağız."

Belediye Başkanını oynamıştı

Mesut Yar

Mesut Yar (Mesut Yar sosyal medya hesabından alıntıdır)

Mesut Yar 18 Nisan 1967 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Mesut Yar, İstanbul Üniversitesi'nin Protohistorya ve Ön Asya arkeolojisi bölümünde okudu ve mezun oldu. Aynı üniversitede müzecilik konusunda ihtisas yaptı. 1985 yılında gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başlayan Yar Hürriyet, Sabah, Posta gazetelerinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

1994 yılında kurucuları arasında olduğu Kanal E'de By Night başlığıyla bir talk show hazırlayan Yar, bundan sonraki kariyerine televizyonda devam etti. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine5 ve atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu. Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, atv Avrupa ve TürkÇ TV gibi kanallarda genel müdürlük yapan Mesut Yar, mesleğine paralel olarak edebiyatla da ilgilendi. Belgeseller hazırladı.

Çeşitli hikâye, şiir ve röportaj kitapları yayımlanan Yar'ın Posta gazetesinde Televizyon Hastası başlıklı köşede yazıları yayınlandı. 2011 yılında CNN Türk'te başladığı Burada Laf Çok programı 2016 yılında Kanal D'ye transfer oldu. Mesut Yar, Star TV ve NTV'de Mesut Yar ile Bugün başlıklı programı sundu. Eylül 2023 itibariyle hafta içi her gün Sözcü TV'de Sabahın Sözcüsü programını sundu.

6 Aralık 2023 tarihinde Sabah Kahvesi adlı program'ında CHP'nin Datça Belediye Başkan aday adayı olduğunu ve Sözcü TV'den ayrıldığını, gazeteciliği de bıraktığını açıkladı. TV dizileri ve sinema filimlerind ede rol alan Mesut Yar, "Olur İnşallah" filminde bir belediye başkanını canlandırdı.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Mesut Yar

2024 Mahalli İdareler Seçimi

Muğla politika haberleri